ד"ר מנואל כץ

ד"ר מנואל כץהנני רופא מומחה ברפואת הילדים, יליד 1950, נשוי לאנה, אב לשלושה וסב לשבעה.

זו תהייה הקדנציה השנייה בתפקיד חשוב זה, כאשר היה לי הכבוד להוביל את חיפ"א בשנת 1991, וכן את איגוד רופאי הילדים בשנת 1996.

יש לי תואר מוסמך בבריאות הציבור, סיימתי הכשרה במנהל רפואי, ופלואושיפ אקדמי במדיניות רפואית ורפואה ראשונית באוניברסיטת ג'ונס הופקינס שבארצות הברית.

כרופא ילדים ראשוני, אני עובד כל יום לאחר הצהרים במרפאה עצמאית בבאר שבע, ויום אחד בשבוע מקבל ילדים לאבחון ולטיפול בהפרעות ריכוז וקשב. אני עובד כרופא אחראי אם וילד ורופא פיקוח בתי הספר במחוז הדרום במשרד הבריאות, בהיקף של משרה מלאה.

בנוסף לתפקידים אלה אני חבר במועצה הלאומית לפדיאטריה ובריאות הילד, חבר בוועדה המקצועית לאישור תואר מומחה בפדיאטריה, במועצה המדעית של הר"י, יו"ר קבע של הכנס באר שבע לשלום הילד ויו"ר ועדת ההיגוי הארצית בנושא אלימות במשפחה, ניצול מיני והזנחת חסרי ישע. אני מרצה באוניברסיטת בן גוריון, וכן פרופסור חבר באוניברסיטת מיימונידס שבארגנטינה.

היה לי הכבוד להוביל את היסודות של המרכזים לבריאות הילד ןמכונים להתפתחות הילד בישראל. עבדתי כרופא ראשוני באופקים משולב עם מחלקת ילדים במרכז הרפואי סורוקה. ניהלתי את המחלקה לרפואת הילדים הארצית במרכז של שרותי בריאות כללית, הייתי מנהל היחידה של פדיאטריה אמבולטורית במרכז רופאי סורוקה ויו"ר היחידה לרפואת ילדים ראשונית בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון.

מ – 1992 ועד 2002 כיהנתי כסמנכ"ל המרכז הרפואי סורוקה משולב בעבודה הקלינית בקהילה, וכן הייתי מנהל רפואי מחוזי במכבי שרותי בריאות.

בשנת 2000, שהיתי בשנת שבתון שבמהלכה כיהנתי בתפקיד רופא ילדים יועץ בכיר בפדיאטריה קהילתית, ומרצה בכיר באוניברסיטת נוטינגהם שבאנגליה.

בעשרים השנים האחרונות ביצעתי תפקידים בינלאומיים מכוונים באירופה ובעולם, כיהנתי כמזכיר כללי של האיגוד האירופאי לרפואת הילדים, נבחרתי לנציג אירופה באיגוד העולמי של רפואת הילדים ,תפקיד שביצעתי במשך שלוש קדנציות. משנת 2009 הנני נשיא של CIP – Global Initiative for Consensus in Pediatrics and Child Health המאחדת היום רבים מחברות אקדמיות בינלאומיות עם הצלחה מרבית.

היה לי הכבוד לזכות בפרסים ותארי כבוד ישראלים ובינלאומיים על פעילותי ברפואת ילדים וקידום בריאות הילד .

כמו כן, הנני מרצה בכנסים בינלאומיים ופרסמתי בשנים האחרונות בספרות הפדיאטריה מאמרים רלוונטיים לקידום רפואת ילדים הקהילתית בעולם.

תפקיד בחיפ"א: יו"ר
ליצור קשר: manuel@bgu.ac.il

כתיבת תגובה