רשת מחקר אירופית – EAPRASnet

רשימת תקצירים:

 1. delTorso S, GerberA, Drabik A, Hadjipanayis A, Nicholson A. Van Esso D, GrossmanZ.
  European Academy of Paediatrics Research in Ambulatory Setting Network. (EAPRASnet): A multi national paediatric network for better child health.
  Child Care Health Dev 2010;36:385-91.
 2. Zachi Grossman MD, Diego Van Esso MD, Stefano delTorso MD, Adamos Hadjipanayis MD4, Anna Drabik MSc, Andreas Gerber MD PhD, Dan Miron MD
  Primary care pediatricians’ perceptions of vaccine refusal in Europe
  PIDJ 2011; 30;3.
 3. Zachi Grossman, Stefano del Torso, Adamos Hadjipanayis, Diego van Esso, Anna Drabik, Mike Sharland.
  Antibiotic prescribing for upper respiratory infections: European primary paediatricians’ knowledge, attitudes and practice.
  Acta Pediatrica, 2012.

 


רשת זו דומה במהותה לרשת PROS האמריקאית, ולרשת שלנו IPROS. למרות שבמדינות אירופה קיימים מספר מודלים של רפואת ילדים (ראשוני, שניוני ומעורב), הרשת פונה לכולם ,בהנחה שנושאי המחקר מגוונים, וימשכו את הקהלים השונים של רופאי הילדים.
אנחנו מהוים חלק מרכזי בגרעין המייסדים, יחד עם איטליה,גרמניה, ספרד , קפריסין ועוד.

הפרוייקט הראשון שבוצע היה פיילוט של מאפיינים דמוגרפיים של הרופאים המצטרפים ומרפאותיהם, כולל מיפוי תחומי עניין עתידיים למחקר. מישראל השתתפו 12 רופאים , וכיון שזה היה פיילוט, לא קראתי כאן להצטרפות חפשית לרשת החדשה.

אני מצרף לעיונכם את המצגת של תוצאות הפיילוט, וקובץ הסבר לקיצורים המופיעים במצגת. את המצגת ערכנו ד"ר סטפנו דל טורסו מאיטליה ואנוכי, והצגנו את הנתונים בכינוס EAP שנערך לאחרונה בפורטו, פורטוגל. ההצגה זכתה להדים חיוביים מאד ואנו צופים לעלייה מרשימה במספר הרופאים החברים בהמשך.

הפרוייקט הבא קשור לסרוב לחיסונים באירופה. קיים רושם מבוסס על קיום התופעה, אולם בניגוד למצב בארצות הברית, אין השתקפות בספרות של התופעה. מטרת הפרוייקט לשקף את התופעה בפרישה אירופית ואנחנו בתוכה. לצורך כך יבוצע בעוד מספר ימים סקר רופאים תוך שימוש בשאלון אינטרנטי שיבחן את התרשמות הרופאים ועמדותיהם לנוכח התופעה. הסקר ייערך בשאלון הכתוב אנגלית.
הסקר הזה אמור להיות חלק מהצעת מחקר גדולה יותר שאנו מגישים לגוף האירופי המתקצב פרוייקטים של מחקר , כשאנו מבקשים להצעה הגדולה סכום של מעל מיליון יורו למשך מספר שנים.

ניתן כעת לצרף רופאים נוספים לרשת זו. כל המעונינים, נא לשלוח מכתב אישי אלי, ובו שם ובקשת הצטרפות.

אנא שילחו המכתב ל – zgrosman@netvision.net.il

בכל לשון של בקשה – אל תטרידו את שאר הרשת בבקשות הצטרפות – פנו רק למייל שלי המופיע כאן.

המצטרפים יקבלו תוך מספר ימים את הסקר האינטרנטי בנושא סרוב להתחסן

בברכה
ד"ר צחי גרוסמן

כתיבת תגובה